Er zijn veel verschillende manieren om een goede witte laag aan te brengen met schmink.
En daarnaast heb je ook nog harde en zachte schmink die allebei andere eigenschappen hebben.
Een zachte schmink (glycerine basis) is minder dekkend dan een harde schmink (paraffine basis) maar voelt wel weer veel fijner op het gezicht. Een harde schmink trekt op de huid en accentueert de rimpels veel meer bij een oudere huid. Ik heb een zachte schmink van Mehron en een harde van Fusion gebruikt voor deze blog.
Zachte schmink
Zachte schmink close-up close-up
De foto’s hierboven zijn met zachte schmink en opgebracht met de volgende manieren:
– schmink spons
– beauty blender
– kattentong penseel
– kabuki brush
– buffer brush
Je ziet duidelijk verschil in het opbrengen, het meest dekkende is met de buffer brush. Wil je het juist heel soft dan is de beauty blender de beste keuze. Met de kabuki heb je het meeste controle omdat je er opnieuw overheen kan gaan zonder vlekken te krijgen.
Bij mijn schminkjes van o.a. een sugarskull (dia de los muertos) gebruik ik altijd de beauty blender. Ik vind dit het mooiste resultaat geven maar voor een skelet bij een kindje zou ik kiezen voor de buffer brush.
Harde schmink
Harde schmink close-up close-up
Dit is de harde schmink van Fusion, ook hier is dezelfde manier van opbrengen gebruikt.
– schmink spons
– beauty blender
– kattentong penseel
– kabuki brush
– buffer brush
Het eerste wat opvalt is de dekking, het ziet er allemaal gelijk veel witter uit.
De mooiste manier bij harde schmink vind ik de buffer brush, deze is mooi egaal en goed dekkend. Ook kan je hiermee deppen zonder dat het vlekkerig wordt, bij de kabuki zie je duidelijk dat er gedept is. Voor een iets minder dekkend resultaat vind ik de schmink spons het mooist opbrengen.
Conclusie
Harde schmink Zachte schmink Harde schmink Zachte schmink
Op het eerste gezicht kunnen allebei de soorten schmink prima voor kinderen. Het voelt wel fijner als je zachte schmink gebruikt en nog een voordeel is dat je daar overheen met een harde schmink details en highlights kan aanbrengen.
Op de foto’s hierboven heb ik harde zwarte schmink bij de ogen gebruikt, dit zou ik normaal nooit doen. Dit trekt en accentueert de rimpels máár ik wou laten zien dat de harde schmink sneller mengt met het wit dan de zachte schmink.
Alles bij elkaar opgeteld is dus voor mij duidelijk dat ik een heel gezicht zou schminken met:
– zachte schmink, als je nog details wilt aanbrengen.
met een beauty blender softer look of een kabuki brush dekkender.
– harde schmink, als het echt heel dekkend moet.
met een schmink spons softer look of een buffer brush dekkender.